SIKÇA SORULAN SORULAR

Kliniğimizde kartla tek çekim veya taksitli ödeme alınmaktadır.

Denttera Diş Kliniğinde uyguladığımız 2023 yılı diş tedavi ücretleri hakkında  bilgi almak için 0850 346 7599 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Diş taşı temizliği rutin olarak 6 ayda bir önerilir ancak bu süre bazen kişiden kişiye değişebiliyor. Bu süre 3-12 ay arası değişmektedir.

Diş taşı yüksek miktarda bakteri içerir ve ağızda kaldığı sürece diş eti çekilmesi/diş eti kanaması gibi problemlere sebep olur. Diş taşı temizliği ağzı sağlıklı bir hale getirir ve dişlere zarar vermez.

Diş beyazlatma doğru materyal ve profesyoneller tarafından yapıldığı takdirde dişlere zarar vermez.

İmplant tedavisinin  süresi implant sayısı ve kemik yapısına göre değişir. İmplant yapıldıktan sonra duruma göre aynı gün dişler yapılabilir veya 1-3 aylık iyileşme sürecinden sonra ölçü alınır ve 5-7 gün içinde protez dişler yapılır.

Diş eti çekilmesinin tedavisi diş eti çekilmesi miktarı ve sebebine göre değişir. Diş eti çekilmesinin tedavisinde küretaj/flep cerrahisi/diş eti greftleri gibi tedaviler kullanılır.

Amalgam dolguların ana bileşeni cıvadır. Amalgam dolgu dişte bulunduğu süre boyunca çok az miktarda cıva salınımı yapar bu miktar sağlıklı bireylerde herhangi bir problem oluşturmaz. Ancak amalgam dolgular sökülürken yüksek miktarda cıva salınımı yaparlar. Bu yüzden amalgam Sökümü Smart Protokolüne uygun yapılmalıdır.

Kliniğimizde porselen dolgular(inley/onlay) uygun vakalarda yapılmaktadır.

Kanal tedavisinden önce diş lokal anestezi ile uyuşturulur. Yeterli düzeyde anestezi sağlanan dişlerde hasta herhangi bir ağrı hissetmez ama bazı durumlarda geleneksel anestezi teknikleri ve ilaçlar yeterli olmayabilir böyle durumlarda farklı teknikler ve ilaçlar kullanmak gerekir. Doğru yöntem kullanıldığı sürece kanal tedavisi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Kanal tedavisi dişte enfeksiyon durumuna göre 1 veya 2 seansta yapılır. Her seans ortalama 30 dk sürmektedir.

Kliniğimizde Küretaj ve diğer diş eti tedavileri diş eti uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Diş eti kanaması diş eti rahatsızlığının bir göstergesidir. Diş eti kanamasının en yaygın sebebi eksik veya yanlış ağız hijyeni alışkanlıklarıdır. Yanlış ağız hijyeni, diş yüzeyinde ve diş eti kenarında bakterilerin artmasına neden olur, bu da diş etlerinizi kırmızı ve iltihaplı yapar.

Kliniğimizde detaylı bir muayeneden sonra kemiğin yapısı, hastanın genel ve ağız sağlığı uygunluğu değerlendirildikten sonra, diş çekimi ile eş zamanlı implant yapılmaktadır.

Evet, Her hastaya detaylı muayenden sonra, kişinin ihtiyaç ve isteklerine göre gülüş tasarımı yapılmaktadır.

Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği, gülümserken diş etlerinin fazla ortaya çıkması, diş eti lekeleri, diş eti renginin koyu kırmızı olması ve diş eti seviyelerinin farklı olması durumlarında tercih edilebilir. Gerekli tedavi yöntemi var olan şikayetlere ve ihtiyaca göre belirlenir.

Gülüş tasarımı dişlerin şeklini, konumunu veya rengini estetik kavramlara ve kişinin beklentileri ile uyumlu hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir.

Gülüş tasarımı, 3D Tasarım, dijital gülüş tasarımı, pembe estetik, diş beyazlatma, seramik lamina, yaprak porselen, zirkonyum kaplama gibi yöntemlerle ve düzenlemelerle yapılabilir.

İmplant tedavisi doğru bir değerlendirmeden sonra doğru bir şekilde yapıldığı takdirde bilinen herhangi bir zararı yoktur.