PEMBE ESTETİK

PEMBE ESTETİK NEDİR?

Estetik bir gülüşe sahip olmak sadece beyaz ve düzgün dişlerle sağlanamaz. Dişlerin diş etleriyle ve dudakla olan ilişkisi çok önemlidir. Diş etlerine yapılan estetik müdahalelere pembe estetik denmektedir.

PEMBE ESTETİK NASIL SAĞLANIR?

Pembe estetiğin sağlanabilmesi için, diş etlerinin sağlıklı, simetrik ve dudak çizgisiyle uyum içinde olması gerekmektedir.

Sağlıklı Diş eti, gül kurusu pembe renginde, sıkı ve pürtüklü bir yapıya sahiptir. Eğer diş etleri sağlıklı değilse her hangi bir estetik işlemden önce diş etlerinin sağlığına kavuşması için diş eti tedavisi yapılır.

Diş etleri ne kadar sağlıklıysa gülüş o kadar estetik gözükür. Ancak bazen diş etlerinin sağlıklı olmasına rağmen var olan düzensizlikler veya asimetri gibi durumlarda estetik sağlanamaz ve müdahale gerektirir.

PEMBE ESTETİK MÜDAHALELERİ NELERDİR?

Pembe estetik müdahaleleri her hastaya ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Her hastada dişler, diş etleri ve bunların dudak hattı ve yüzle olan uyumuna bakılır ve gereken müdahale ihtiyaca göre belirlenir. 

Diş eti çekilmesi tedavisi, Gingivektomi/ gingivoplasti, Gummy smile tedavisi, Depigmentasyon pembe estetik için yapılan müdahalelerdir.

Diş eti çekilmesi tedavisi: Estetik bir gülüş için dişlerin en boy oranlarının ideal olması istenir. Diş etlerinin çekilmesi ve köklerin açığa çıkması sebebiyle dişler olması gerektiğinden uzun gözüküyorsa diş eti grefti uygulanarak diş eti çekilmesine yönelik tedavi yapılır. 

Gingivektomi/ gingivoplasti: Eğer diş eti dişleri gereğinden fazla örtüyorsa ve dişler küçük gözüküyorsa gingivektomi/gingivoplasti işlemleriyle diş etleri hizalanır ve estetik çerçeve hazırlanmış olur.

Gummy smile tedavisi: Gummy smile, kişinin gülerken veya konuşurken diş etlerinin normalden fazla görünmesidir. Gummy smile yüksek dudak hattı, üst çene kemiğinin aşırı büyümesi, diş eti büyümesi gibi çeşitli sebeplerden olabilmektedir. Sebebi araştırıldıktan sonra uygun müdahale yapılmaktadır.

Depigmentasyon: Özellikle esmer insanlarda veya çok sigara içenlerde zamanla diş etlerinde melanositlerin birikmesine bağlı olarak siyah renklenmeler meydana gelir. Estetik bir görünüm sağlanması amacıyla bu renklenmenin giderilmesi işlemine depigmentasyon denir.

PEMBE ESTETİK ZARARLI MIDIR?

Pembe estetik müdahaleleri yapılmadan önce her hastanın durumu değerlendirip ve sorunun nedeni tespit edildikten sonra gerekli müdahale yapılmalıdır. Pembe estetik işlemleri doğru yapıldığında diş veya diş etlerine zarar vermez.

PEMBE ESTETİK FİYATI NEDİR?

Her hastanın ihtiyacı ve gereken işlem farklı olduğundan, fiyat bilgisi ancak detaylı muayeneden sonra belirlenebilir. Pembe Estetik ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için 0312 466 75 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz