Diş Taşı Temizliği

Diş taşı veya tartar, dişler üzerinde biriken sert oluşumlardır. Diş taşının rengi beyazdan koyu kahverengine kadar değişik renklerde olabilir. Çay, kahve ve sigara tüketimi diş taşının koyu renkli olmasına neden olur. Diş taşı temizliği veya Detertraj düzenli olarak en az yılda bir kez  yapılması gereken bir tedavidir. Diş taşı temizliği bir deneyimli bir hekim tarafından yapıldığı sürece dişlere ve dişetlerine zarar vermez.  

Diş Taşı temizliği yaptırmak isterseniz  Ankara Çankaya Mustafa Kemal Mahallesinde bulunan Denttera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğindeki Uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

 

Ücretlendirme

Denttera’da Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlediği ücret tarifesini uyguluyoruz. Kliniğimizde beklenmeyen ücretlerle karşılaşmazsınız. tedaviye başlamadan önce tedavi ücreti hakkında bilgilendirilirsiniz onayınız alındıktan sonra tedaviye başlanır. Ödemelerinizi nakit veya kredi kartı ile tek çekim veya taksitli yapabilirsiniz. 

Diş Taşı Temizliği ile ilgili sıkça sorulan sorular

Diş taşı temizliği nedir?

Diş taşı temizliği, dişlerin üzerinde biriken sert birikintilerin hekim tarafından temizlenmesidir.

Diş taşı temizliği ne kadar sürer?

Diş taşı temizliği yaklaşık 20-30 dakika sürer.

Diş taşı temizlikten sonra tekrar oluşur mu?

Evet. Diş taşları tükürükteki minerallerin miktarı ve ağız bakımına bağlı olarak temizlikten bir süre sonra tekrar oluşmaya başlar. İyi bir ağız bakımına sahip bireylerde bu süre en az bir yıldır.

Diş taşı temizliği yaptırmak acıtır mı?

Diş taşı temizliği acıya neden olmaz. Hassas dişlere sahip kişilerde diş hassasiyetine neden olabilir