Diş Dolgu

Diş Dolgusu, Çürükten dolayı kırılmışı veya zarar görmüş dişleri onarmak için kullanılan bir yöntemdir. Diş dolgusu aslında komplike bir tedavidir. Dayanıklı, uzun ömürlü ve dişleri koruyacak diş dolguları yapmak uzmanlık ve tecrübe gerektirir ayrıca uzmanlık kadar kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesi de önemlidir. 

Diş dolgusu yaptırmak için Ankara Çankaya Mustafa Kemal Mahallesinde bulunan Denttera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğindeki Uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

 

Ücretlendirme

Denttera’da Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlediği ücret tarifesini uyguluyoruz. Kliniğimizde beklenmeyen ücretlerle karşılaşmazsınız. tedaviye başlamadan önce tedavi ücreti hakkında bilgilendirilirsiniz onayınız alındıktan sonra tedaviye başlanır. Ödemelerinizi nakit veya kredi kartı ile tek çekim veya taksitli yapabilirsiniz. 

Dolgu ile ilgili sıkça sorulan sorular

Kompozit dolgu nedir?

Beyaz Dolgu, Işınlı Dolgu, Estetik dolgu gibi isimlerle de bilinir. Günümüzde en sık kullanılan diş dolgu malzemesidir. Kompozit dolgu diş rengindedir ve ön dişlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Kaliteli malzeme kullanıldığı sürece uzun yıllar rengini korur ve deforme olmaz.

Diş dolgusu ne kadar sürer?

Diş dolgusu yaklaşık 20-30 dakika sürer.

Diş dolgusunun ömrü ne kadardır?

Diş dolgusunun ömrü ağız bakımına ve kullanılan malzemenin kalitesine ve hekimin el becerisine bağlıdır. Bilimsel çalışmlarda bu süre 5-10 yıl arasında bulunmuştur.

Diş dolgusu yaptırmak acıtır mı?

Dolgu yapmadan önce hekiminiz dişinizi lokal anestezi ile uyuşturacaktır dolayısıyla işlem sırasında herhangi bir şey hissetmeyeceksiniz.

Diş dolgusu ücreti ne kadardır?

Diş dolgusunun ücreti kullanılacak malzemenin türüne göre değişmektedir. Denttera diş kliniğinde Türk Diş Hekimlerinin ücret tarifesi uygulanmaktadır. Dolgu ücretleri hakkında bilgi almak için 0850 346 75 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.