Site icon DENTTERA

Ağız, Diş ve Cerrahisi

Ankara diş kliniği 20 yaş diş çekimi

Ağız, diş ve çene cerrahisi minör ve majör ameliyatlar olarak ikiyi ayrılır. Ankara diş kliniğimizde minor cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Aşağıda Diş kliniğimizde uyguladığımız cerrahiler ve açıklamalarını bulabilirsiniz.

Ankara Diş Çekimi

Diş çekimi, bir dişin çene kemiği içerisindeki yuvasından çıkarılmasıdır. Çekimler birkaç nedenden dolayı yapılır, ancak en yaygın olarak diş çürüğü, periodontal hastalık veya diş travması nedeniyle diş restore edilemez halde olduğunda yapılan bir tedavidir.

Diş çekimlerinin büyük çoğunluğu sadece lokal anestezi uygulanarak hızlı bir şekilde yapılabilir. Ancak bazı dişlerin çıkarılması dişin konumu, köklerin şekli veya genel bütünlüğü bozulduğunda daha zordur.

Diş çekimleri basit veya cerrahi olarak yapılmaktadır. Ağızda görünen ve dişin görünen kısmını yükseltmek ve/veya kavramak için alet kullanımını gerektiren dişlerde basit çekimler yapılır. Cerrahi çekimler, diş eti seviyesinin altında kırıldığı veya tam sürmediği için kolayca ulaşılamayan dişlerin çıkarılmasını içerir.

20 yaş diş çekimi ankra

20 yaş dişler çenenin en arka bölgesinde bulunur ve genellikle 17 – 18 yaş civarında süremeye başlar ancak bu dişler birçok insanda sürme zamanında problemlere yol açar. Bu dişler çok insanda sorunsuz bir şekilde sürmesi tamamlayabilir. Çoğu insanda, yer darlığı ve genetik faktörler gibi birçok nedene bağlı olarak düzgün süremez ve çekilmeleri gerekir.

20 yaş dişlerin yol açtığı en büyük problem ön dişlerdeki çapraşıklık ve düzensizliktir. Bu nedenler genç bireylerde düzenli diş hekimi ziyaretleri aksatılmamalıdır. Böylece sürmeleri sıkıntı yaratacak 20 yaş dişeler erken dönemde tespit edilerek çekimi yapılır.

Dudak bağı Operasyonu

Frenlum veya dudak bağı, dudağın iç kısmından diş etine doğru uzanan mukoza ve bağ dokusuna verilen isimdir. Bu bağ bütün insanlarda bulunur ancak bazen olması gerekenden daha büyük olabilir ve dişlerde aralık ve konuşma zorluğu gibi bazı sorunlara yol açabilir. Sorunun boyutuna bağlı olarak Dudak bağı lazer ile veya geleneksel cerrahi yöntemler ile çıkartılabilir. Bu operasyona Frenlektomi adı verilir.

Apikal Rezeksiyon

Kök ucu ameliyatı veya Apikal rezeksiyon, kök ucunda lezyon bulunan dişlere uygulanan bir cerrahi uygulamadır.

Exit mobile version